Заполните простую форму и наш менеджер Вам перезвонит

   Оставьте заявку, мы отправим прайс Вам на почту

   «Професор» Сергій Федченко

   Задати питання Сергію

   Про Сергія

   Сергій Федченко став відомий всьому світу як претендент на титул чемпіона світу за версією WBO в суперлегкій вазі в 2012 році в Мексиці, зустрівшись в рингу з екс-чемпіоном світу в декількох вагових категоріях одним з кращих боксерів планети незалежно від вагової категорії, 38-річному мексиканцю Хуану Мануелю Маркесу. Ніхто не вірив в таке потужне протистояння і гідний виступ нашого боксера. Більш того, пророкували дострокової поразки, і тільки сперечалися в якому раунді це станеться. «Шльопнеться, завалить, розведе як немовля», – саме ці слова супроводжували всі статті, перед цим поєдинком, від заокеанських до українських поціновувачів боксу. Але Сергій показав високу майстерність і хорошу боксерську техніку, завдяки чому тільки за підсумками 12 раундів перемогу віддали Маркесу. Сам Хуан Мануель заявляв про несподіване для нього завзятості і майстерності українського боксера. Після цього поєдинку в світовому рейтингу Сергій був на 2 позиції. За всіма законами маркетингу і при активному просуванні боксера в його кар’єрі повинен відбутися підйом.

   Але, як то не складалося …

   Спостерігачі та аналітики в сфері боксу схиляються до версії, що спортивна доля Сергія потрапила в орбіту «підкилимних» інтересів і інтриг, характерних для професійного спорту. Підтвердженням цьому став факт організації четвертої захисту боксером титулу Чемпіона Європи за версією WBO. Організатори поєдинку несподівано, за п’ять днів до бою замінили суперника Федченко і, в спірному з точки зору фахівців бою, присудили перемогу іспанцеві Феліксу Лорі.

   Любителям боксу напевно буде цікаво дізнатися про основні етапи в спортивній кар’єрі Сергія Федченка, найтитулованішого харківського боксера, володаря престижних поясів одного з найбільш видовищних, складних і мужніх видів спорту.

   14 років

   Сергій почав займатися боксом з 14 років, спочатку на стадіоні ХТЗ «Гонг», потім в ДЮСШ № 9 із заслуженим тренером Віктором Демченком. В аматорському ринзі провів більше 100 поєдинків, успішно виконавши норматив Майстра спорту України, Майстра спорту Росії, став чемпіоном Універсіади, призером чемпіонатів і кубків України, переможцем багатьох міжнародних турнірів Польщі, Прибалтики, Придністров’я, Росії, та ін.

   2002

   У 2002 році Сергій Федченко почав свій шлях до вершини професійного боксу. У рингу він виділявся швидкістю, відмінним почуттям дистанції, умінням знаходити слабкі сторони суперника і наносити оптимальні удари. Свої високі бійцівські якості Сергій завжди підкріплював високою працездатністю. Він став одним з найперспективніших боксерів К2 Promotion.

   2008

   17 травня 2008 року в рідному Харкові Сергій завоював свій перший титул – інтерконтинентального чемпіона світу за версією IBF в яскравому поєдинку з представником Уганди – Пітером Сімо. Президент Національної ліги професійного боксу Михайло Зав’ялов назвав роботу Сергія в ринзі «професорської» і з цього моменту за Сергієм закріпилася почесна приставка «Професор».

   2010

   13 листопада 2010 г. С. Федченко завоював вакантний титул чемпіона Європи за версією WBO в першій напівсередній вазі в поєдинку проти колишнього чемпіона світу американця ДеМаркуса Корлі і незабаром увійшов до двадцятки кращих професійних боксерів світу в супер-легкій вазі.

   2011

   У листопаді 2011 року в бою проти француза Віллі Блейна Сергій успішно захистив звання чемпіона Європи за версією WBO і став претендентом на титул Чемпіона світу за версією WBO (на той момент їм володів американець Тімоті Бредлі). У грудні 2011 року – Сергій на 2 місці в рейтингу Всесвітньої боксерської організації (WBO).

   2012

   Після цього був ще один рейтинговий бій і перемога в Мюнхені, коли у лютому 2012 року «Професор» боксував в андеркарті бою Віталія Кличка проти Дерека Чісори.

   Однак, повернемося до початку нашої розповіді. Після «курйозу» з додатковим захистом титулу і некоректним ставленням в підборі суперника, Сергій всерйоз задумався про припинення кар’єри професійного боксера і припинив роботу з К2 Promotion.

   За час роздумів, за допомогою друзів Сергій встиг відкрити спортивний клуб (липень 2014 року), cтал успішно розвивати спорт і бокс в своєму рідному місті, брати участь в соціальних і спортивних проектах регіону. А в травні 2015 року українець Сергій Федченко з перемогою дебютував на заокеанському ринзі з наполегливим французом Ренальдо Гаррідо.

   Зараз Сергій розвиває свій клуб, займається тренерською діяльністю. Остання гучна, яскрава подія в місті, проведене Сергієм і його клубом, – вже Сьомий Турнір з боксу «Білі комірці” в рингу ». Метою турніру є пропаганда активного здорового способу життя серед людей творчих і інтелектуальних професій.

   У Сергія багато планів, цікавих проектів і цілком забезпечених амбіцій. Однак, як і завжди в його кар’єрі і житті, вони пов’язані зі спортом і спортивним життям рідного Харкова. Рекордс Сергія: провів 37 боїв, здобув 34 перемог (14 – нокаутом), 3 поразки.

   …. можливо … ще буде продовження!

   Поделиться:
   Задати питання Сергію